Vítejte v divadle lidí, věcí a loutek!

 

 

Historie Happy Theatre a stručný přehled inscenací (tak jak vznikly bez příkras)

Historie Happy Theatru je velice rozsáhlá. Vznikl z loutkového divadla Malá Bedruňka. A loutkové divadlo Malá Bedruňka (vzn. r. 2003) vzniklo z ještě loutkovějšího divadla "Velká" Bedruňka (vzn. r. 1994).

"Velká" Bedruňka (naši kolegové)

 V roce 1994 ji založila textilní výtvarnice Ida Maxová. Po ní se ujímá vedení Milan Abé Suchánek (vedoucí Malé Bedruňky, Happy Teathre do r. 2009). Dnes vede "Velkou" Bedruňku Ladislav Mika. Hrají převážně pro děti.

Představení:

Zlá Královna, Ťululumperk, Sama doma, Malý princ, Vánoční hvězda, Rozum a štěstí, Anežka ve skále, Smrt v Nezamyslicích, Vánoční dárek,  Kašpárek a sedlák, Jabloňová panna, Puntíkované království, Eko kolem dokola, Kašpárek detektivem.

V roce 2001 vzniká pod vedením dvou členek "Velké" Bedruňky Olgy Kavanové a Aleny Suchánkové první Malá Bedruňka. V této době se vytvořila tři představení : Kůzlata ze dvorka, Kamenné políčko a Zlaté květy (budeme se tedy nadále zde zmiňovat i o těchto představeních, protože i ony patří neodmyslitelně do naší historie vzniku). Tyto dvě vedoucí první Malé Bedruňky ji původně založily pro své děti, ale nakonec se řady tohoto oddělení souboru poněkud rozšířily. Brzy na to však soubor zaniká. A na jeho místo se dostáváme konečně my. Myslím jako skutečně my. Tři kmenovci, kteří od r. 2003 neopustili (Milan A. Suchánek, Jana Kratochvilová a Dominika D. Suchánková).V roce 2010 opouští vedení HT M.A.Suchánek a na jeho pozici přichází jeho dcera Dominika Suchánková. Kmenovci tedy zůstali jen dva (resp. dvě)

 

ADRESA WWW STRÁNEK SALESIÁNSKÉHO STŘEDISKA MLÁDEŽE, KDE PŮSOBÍME, NALEZNETE NÁS ZDE, JAKO PRAVDIELNOU AKTIVITU (DRAMATICKOU)  https://is.brno.sdb.cz/aktivity/volne.html

PRVNÍ MALÁ BEDRUŇKA

 

inscenace                                 KAMENNÉ POLÍČKO

Byla jedna slepá žena, která napsala knihu. Ta žena se jmenovala Urshula. Ta kniha je poklad, Urshula pokladem byla. Tak tedy díky těmto dvěma pokladům vzniklo představení v němž je mnoho lásky. Děkujeme, Urshulo!

Podrobnosti o předloze: Předlohou kniha Urshuly Bukhardové

Podrobnosti o divadelním textu: Celý text v přímé řeči (k divákům, nebo hovoří postavy mezi sebou). Scénář vytvořen i se scénickými poznámkami Alenou Suchánkovou a Olgou Kavanovou.

Další podrobnosti: Délka cca. 30 min.

Zvuk: Kytara (Milan Suchánek), herci sami zpívají

Provedení: Loutkové představení (spodem vedené tyčkové loutky vlastní výroby)

Stručně o ději: Ještě smutněji než v jiné dny vypadalo Kamenné políčko, když se déšť bez ustání snášel na tento neúrodný kousek země. Bezútěšně vyhlížel polorozpadlý domek s vysypanými okny. A malá, pokřivená jablůňka, která už dlouho, předlouho nenesla žádné plody, odevzdaně nechávala stékat déšť po svých větvích a listech.

A právě sem se nastěhovala tříčlenná rodina. Maminka a tatínek s děvčátkem. Zabydleli se v tomto nehostinném místě. Růžek (skřítek) jim škodil (kdysi totiž právě lidé zničili jedovatými postřiky tuto půdu a jeho milá, květinová víla Květomila, odešla). Pak ale pochopí jak dobré srdce děvče i její rodina mají a pomůže jim spolu se svými skřítky k šťastnému životu na tomto místě, kde to začne žít nejen zvířátky, ale i rostlinami. Dokonce i Květomila si najde k tomuto místu cestu nazpět.

Osoby a obsazení: Holčička-Dominika D. Suchánková, Maminka-Olga Kavanová, Tatínek-Milan A. Suchánek, Růžek-Klára Zikmundová, Majitelka- Alena Suchánková , Šenkýřka- Lenka Bucharová, Květinová víla-  Romana Kavanová, Škarohlíd- Michaela Kohutová , Vrtivec- Romana Kavanová , Dymnivec- Sylva , Křachták- Dominika Suchánková, Řečikrout- Tomáš Kovařík

 

inscenace                                 ZLATÉ KVĚTY

To si takhle jednou jedna maminka jedné dcery, sedla do jednoho pokoje a napsala pohádku. A ne ledasjakou. Pohádku o lásce, o lidské touze po penězích, o dobru a o zlu. A tak to tu máme. Máme tu Jindřicha a Markétu a představení, díky němuž lidé vědí, kdo to vlastně Jindřich a Markéta jsou.

Podrobnosti o předloze: Autorkou Alena Suchánková

Podrobnosti o divadelním textu: Celý text v přímé řeči (k divákům, nebo hovoří postavy mezi sebou). Scénář vytvořen i se scénickými poznámkami.

Další podrobnosti: Délka cca. 30 min.

Zvuk: Představení je propleteno několika písničkami s hudebními nástroji

Provedení: Loutkové představení (spodem vedené tyčkové loutky vlastní výroby)

Stručně o ději: V hájovně se zabydlí mladý hajný Jindřich se svojí ženou Markétkou. V okolí straší čaroděj Strašnovid. Manželé nemají moc peněz. Jindřich se dozvídá od ježibaby o velikém pokladu čaroděje Strašnovida (k tomuto pokladu jej mají zavést „Zlaté Květy“) a rozhodne se naleznout jej. Přes varování své milované se vydá na cestu, zakopne však o pařez (začarovaný Strašnovidem) a zmrzne. Jeho žena jej takto nalezne, chce mu pomoci, květnová víla jí poradí, že jej zachrání Zlaté Květy. Markétka tedy putuje, ptá se skřítků (všichni skřítci, které po cestě potká jsou čaroděj Strašnovid, který je přeměněný ve skřítky a snaží se ji zmást), nakonec málem sama padne čarodějovi do spárů. Od brány pekel však uteče. Na louce ji naleznou elfové květinové víly, zavedou ji k ní. Ta jí pomůže nalézt květy a zachránit tak Jindřicha.

Osoby a obsazení: Markétka: Romana Kavanová, Jindřich: Jan Kavan, Muzikant 1: Klára Zikmundová, Muzikant 2: Tomáš Kovařík, Muzikant 3: Lenka Bucharová, Čarodějnice: Michaela Kohutová, Čaroděj Strašnovid: Dominika D. Suchánková, Vrtílek: Dominika D. Suchánková, Dejmal: Dominika D. Suchánková, Kroutil: Dominika D. Suchánková, Křupal: Dominika D. Suchánková, Víla Květomila: Lenka Bucharová, Hnědý elf: Michaela Kohutová, Zelený elf: Klára Zikmundová

 

 inscenace                                 KŮZLATA ZE DVORKA

 Několik neuklidnitelných dětí, dvě maminky a už to jelo. Z dětí jsou rázem Kůzlata a z nejstaršího z nich Maminka Koza.

Podrobnosti o předloze: Předlohou by při dobré vůli mohla být pohádka o Vlku a kůzlatech, která je všem dobře známá, ale pro naše účely bylo toto dílo vytvořeno již jako scénář (A. Suchánková)

Podrobnosti o divadelním textu: Celý text v přímé řeči (k divákům, nebo hovoří postavy mezi sebou- maximálně kvadrialog). Scénář vytvořen i se scénickými poznámkami.

Další podrobnosti: Délka cca. 20 min., na hudbu taneční kreace

Zvuk: Představení je propleteno hudbou (Disko).  Pro zvuk použit CD přehrávač

Provedení: Loutkové představení (látkové hlavy-jako polštář = hlavy kůzlátek)

Stručně o ději: Matka koza odejde, řekne kůzlátkům aby nikomu neotevírala, ta ale otevřou vlkovi…a dál to znáte…

Osoby a obsazení: Kůzlata: Dominika D. Suchánková, Romana Kavanová, Lenka Bucharová, Viktor Hořava, Maminka Koza: Jan Kavan

 

 DRUHÁ MALÁ BEDRUŇKA (PŘEJMENOVÁNO POZDĚJI NA HAPPY THEATRE)

Tedy pod vedením Milana A. Suchánka jsme vytvořili  novou skrumáž alternativců - divadelníků a dali se do práce. První představení jsme hráli také v tomto skromném počtu, protože další dvě členky nás po pár měsících opustili. Ale nám to nevadilo. Dokonce jsme dostali pozvání, hrát svoje nové představení "Rychlokouzlení" ve waldorfské školce v Králově Poli na Božetěchové.

 

 

inscenace                                 RYCHLOKOUZLENÍ            2004/25.4

Představte si dvě hubeňoučká děvčátka (brunetku a blondýnku) a jednoho muže (s plnovousem) po čtyřicítce, jak stojí na dřevěném jevišti s jednoduchou konstrukcí výkrytu, s rozzářenými obličeji, loutkami v rukou a všichni v černém. Tak přesně takhle to tenkrát, když jsme začínali vypadalo. A my jsme začínali s vervou, to si pište! 

Popadli jsme prostě knihu Aloise Mikulky, který žije nedaleko naší domácí scény. Vybrali jsme jednu z povídek, úplně ji překopali, vyrobili látkové loutky na tyčkách ve velikosti čtyř až pětiletého dítěte a pustili se s vervou do zkoušení. A na premiéru jsme pozvali i samotného autora pana Mikulku. Nejsem si jista, zda mu náš dopis nedošel, nemohl přijít nebo se nechtěl dívat na prznění své povídky, ale nepřišel.

 Podrobnosti o předloze: Hra klasické kompozice na motivy povídky Aloise Mikulky „Dvanáct usmívajících se ježibab“. Ač je předlohou inscenace povídka, zpracovali jsme z ní divadelní text, scénář.

Podrobnosti o divadelním textu: Celý text v přímé řeči (k divákům, nebo hovoří postavy mezi sebou- maximálně trialog). Scénář vytvořen i se scénickými poznámkami.

Další podrobnosti: Délka cca. 30 min. Všechny divadelní situace jsou zpracovány netradičně, jak to bývá u většiny alternativních (a tím i netradičních) divadel.

Zvuk: Představení je propleteno několika písničkami s vlastními texty. Pro zvuk použity klávesy (Yamaha), písničky jsme skládali sami.

Provedení: Loutkové představení (spodem vedené tyčkové loutky vlastní výroby)

Stručně o ději: Chlapec Vašek Vidlička jde jednoho rána, jako obvykle do školy, tentokrát ale potká dvě neznámé osoby. Jsou to dvě začínající čarodějky (Zvonice Poledníková a Zmoklína za Slepičína). Potřebují někoho, na kom by si mohly svá kouzla zkoušet. Vaška si tedy vezmou s sebou a kouzla na něm zkoušejí.

 

inscenace                             SNĚHUR A SEDM TRPASLIC           2005/ 20.2

Sedm děvčat, režisér a jediný kluk! Takhle vznikla inscenace „Sněhur a sedm trpaslic“.

Milan Suchánek nejen v roli vedení, divadelního dramaturga, režiséra, scénografa, scénáristy a většinou i inspicienta.

Tedy znovu: sedm děvčat, režisér a jediný kluk! Ten v zoufalství uprchl a celou, celičkou roli ruského cara Sněhura nechal na krku nebohému režisérovi, kterému tímto přibyla role. Role - herec. Někdy se říká, že divadlo odráží život. Třeba je to skutečné, třeba nikoli.

Podrobnosti o předloze: Předlohou je tak strašně známá pohádka „Sněhurka a sedm trpaslíků“, že snad rozebírat tuto realitu dále by bylo zbytečností.

Podrobnosti o divadelním textu: Celý text v přímé řeči ( k diváku a jednotlivé postavy mezi sebou). Scénář vytvořen i se scénickými poznámkami.

Další podrobnosti: Temporytmus dosti rychlý. Délka cca. 30 min

Zvuk: Celým představením provází známé písničky od skupiny Kabát a Queen. (Dole v dole, We are the champions...).

Provedení: Jednoduchá závěsná konstrukce okénka. V okénku se hraje rukavicemi s nasazenými hlavičkami z tenisáků.

Stručně o ději: Sněhur (ruský car) vlastní uhelný důl. V něm nechá pracovat v příšerných podmínkách své trpaslice. Ty si stěžují a když dojde na nejhorší (Sněhur jim dává méně jídla) vymyslí na něj lest…

 

 

inscenace                                         MATÉ                2005/ 12.6

Mezi starými audio kazetami jsem nalezla jednu s názvem „Báje střední a jižní Ameriky“, všechny jsem si poslechla a jedna z nich (Maté) mě uchvátila natolik, že jsem navrhla podle ní vytvořit inscenaci. Hromadně jsme se pustili do vytváření textu. A vzniklo tohle…

Podrobnosti o předloze: Předlouhou této inscenace je indiánská legenda ze střední Ameriky „Maté“, o čaji Maté

Podrobnosti o divadelním textu: Celý text v přímé řeči (k divákům, nebo hovoří postavy mezi sebou). Scénář vytvořen i se scénickými poznámkami.

Další podrobnosti: Délka cca. 20 min.Choreografie: Denisa Sedláčková nebo Dominika D. Suchánková (v nové verzi představení)

Zvuk: Zvuk pouštěn z notebooku. Další zvučení není.

Provedení: Loutkové představení (plošné loutky vlastní výroby natřené reflexní barvou)

Stručně o ději: Paní Luně se zachce na zem. Její věrný obláček Araí ji chce doprovázet, protože je na zemi nebezpečno, poradí jí, že na Zem by měli jít až v noci, kdy všechno spí, aby nebyli spatřeni. Paní Luna poslechne a tak i udělají. Na Paní Lunu ale zaútočí jaguár. Zachrání ji stařík z indiánského kmene a ona jej za odměnu obdaruje větvičkou s lístky čaje Maté. Tak se dostal čaj Maté mezi lidi.

 

inscenace      CHUDÁK ČARODĚJ ANEB NAKONEC KONEC, KONEC KONCŮ, PROČ NE?

Jak vznikl zrovna takhle ulítlý název? A vůbec celé tohle představení? To přišel moderátor rádia Proglas Dušan Baur se scénářem ve sdruženém verši a my se rozhodli podle něj hrát. Jediné je jisté to, že autor přítomný na premiéře (a zároveň i derniéře) byl tak šokován tím, co viděl a málem nepoznával své dílo (nikdy se skutečně nedozvíme, co se autorovi honilo hlavou, ale nejspíš je to tak lepší)

Podrobnosti o předloze: Jak přišel autor k předloze textu? Jaká vůbec je? Je li nějaká… To nevíme. Prostě jen přišel.

Podrobnosti o divadelním textu: Celý text v přímé řeči (k divákům, nebo hovoří postavy mezi sebou- maximálně dialog). Scénář vytvořen i se scénickými poznámkami přímo od autora.

Další podrobnosti: Délka cca. 10-20 min. (podle míry zapomínání textu)

Zvuk: Zvukové ani kouzelnické efekty nebyly použity.

Provedení: Maskové (masky z tvrdého papíru a barev)

Stručně o ději: Princ hledá svoji princeznu o které si myslí, že ji unesl zlý čaroděj. Pomáhá mu starý bláznivý děd. Nakonec se však princ dozvídá od samotného čaroděje, že princezna se čaroděje chytila sama a odmítá jej pustit. Tak se princ rozzloben princezny dobrovolně zříká. Další pokračování života zoufalého čaroděje sužovaného princeznou není znám divákům ani nám.

Ukázka:  Čarodějova zpověď:

Jdu takhle zámeckou zahradou. Plášť černý, jak by byl návnadou. A nejdnou "hups" a princezna tu byla! Jako silné klíšťátko se přichytila. Já zkusil hochu všechna kouzla, aby ta bláznivá holka sklouzla. Domlouval jsem jí, že Tě má ráda, mazal se olejem, hroudou sádla, tak rád Tě vidím! Skonči mou hoknu! Zbav mě jí princi, nebo z ní zcvoknu!

 

inscenace                         WONKOVA UMPA-LUMPÁRNA

Nevěděli jsme s čím a o čem hrát. Napadlo nás, že využijeme plyšáky a jiné hračky z našich domovů. Inspiroval nás také film Toma Burtona se stejným názvem jako Dahlova kniha.

A tak jsme se dali s chutí do díla. Tenhle muzikál je plný námi vymyšlených písniček.

Podrobnosti o předloze: Text vytvořen z knihy Roalda Dahla „Karlík a továrna na čokoládu“.

Podrobnosti o divadelním textu: Většina text v přímé řeči (k divákům, nebo hovoří postavy mezi sebou), ale některé části vypráví vypravěč. Scénář vytvořen i se scénickými poznámkami.

Další podrobnosti: Délka cca. 30 min. Muzikál.

Zvuk: Představení je propleteno písničkami s vlastními texty. Písničky jsme skládali sami.

Provedení: Loutkové představení (plyšová zvířátka a barbie)

Stručně o ději: Vypráví o excentrickém výrobci čokolády Willy Wonkovi a dobrosrdečném chlapci z chudé rodiny ze sousedství Wonkovy továrny, Karlíku Bucketovi. Ve většině případů mají Bucketovi na večeři prostou polévku, do které se Karlík hladově pouští jak se svou maminkou a tatínkem, tak prarodiči z obou stran. Karlík večer usíná, to poslední, co vidí z okna, než zavře oči, je velká továrna na čokoládu. Jednoho dne vydá Willy Wonka nečekané oznámení. Dá prý svou továrnu otevřít a odkryje “všechna její tajemství a kouzla” pěti dětem, které objeví v jedné z náhodných čokolád přiložený zlatý kupón. Rodina je ale natolik chudá, že si nemůže dovolit ani to, aby mu koupila Wonkovu čokoládu, kupují ji Karlíkovi jen k narozeninám.
Každý den přicházejí ze světa zprávy o dětech, které v čokoládě objevily zlatý kupón.
A tu se stane zázrak! Karlík najde na zasněžené ulici bankovku a koupí si za ni čokoládu. V ní je jeden z kupónů Willyho Wonky. Tak se Karlík se svým dědečkem podívají do Willyho továrny a zažijí mnoho příhod. Nakonec Karlík zdědí Wonkovu továrnu.

Písničky: „Máme zlatý kupon“ (We will rock you), „Vyvolení jdou do vily“ (Komáři se ženili)

Blues osmělého teenagera:

Jó já jdu po ulici a je mi hrozně smutno.

Žádný zlatý kupon nemám! Oh yes.

Nezískám ho nikdy více, nazdar mé staré popelnice. Byly jste mými přátely. Jako dědkové a báby.

Bude mi v břichu kručet hlady. Asi taky skončím v posteli! Oh yes.

 

 

 

inscenace                                       KYTICE

Nevěděli jsme co nového. A Erben mě osobně za srdce chytil a upustil mi na hlavu pírko tvořivosti. Podařilo se mi vytvořit jednoduchou choreografii na danou hudbu. Myslím, že by na nás Erben byl pyšný. Ale hlavně by byl pyšný na svoje dílo. A my jsme pyšní na něj. A když na něj, tak i na jeho úchvatné dílo. Vybrali jsme tedy z jeho balad ty, které mají něco společného a tím společným jest DÍTĚ. Ve všech třech baladách vystupují dítka, která zemřou. A jeden z nápadů bylo nahrát text na CD. Na jeden den se tedy proměnil byt moderátora rádia Proglas Dušana Baura v nahrávací studio. Protože stanovit hromadný termín pro všechny členy na nahrávání by bylo velmi obtížné, proto jsme se rozhodli namluvit text ve třech. Režisér Milan Suchánek, Jana Kratochvilová a  D.D.Suchánková (bez skrupulí- já) jsme se tedy pustili do toho. Ale jasně a stručně řečeno, nebýt Dušana Baura, nahrávka by vůbec nevznikla. Ochotně propůjčil k tomuto svůj byt, mikrofony, nahrávací zařízení, vše sestříhal, upravil a vypálil na CD i s poutavou hudbou.

Podrobnosti o předloze: Inscenace vytvořena podle knihy Karla Jaromíra Erbena „Kytice“. Z knihy použity pouze balady „Kytice“, „Vodník“ a „Dceřina kletba“.

Podrobnosti o divadelním textu: Text nahraný na CD. Scénář vytvořen i se scénickými poznámkami.

Další podrobnosti: Délka cca. 30 min. Kostýmy si každý herec vybíral sám za asistence režie. Choreografie: Dominika Suchánková, Nahrávání: Dušan Baur

Zvuk: Hudba plynule prochází celou inscenací. Nahraný na CD je i text.

Provedení: Taneční představení (výrazový tanec)

Stručně o ději:„Kytice“ –Matka sama doma vaří, čeká na muže. Dítě ji zlobí. Zavolá na něj polednici. Když bije poledne, polednice je navštíví a matka ve strachu o dítě na které ve zlobě poštvala polednici, dítě tisknutím k sobě zadusí.

„Vodník“- Neposlušná dcera se vydá k vodě, ač jí to matka zakáže, je unesena vodníkem. Po nějaké době se jim narodí dítě. Dívka se stýská po matce a po čase se jí podaří přesvědčit vodníka, aby mohla na návštěvu na zem za matkou. On jí to dovolí, ale jako zástavu si nechá dítě. Dívka se setká s matkou, ta ji však nechce pustit zpět. Vodník zuří, chce ženu zpět, když se ale ani přes prosby nevrátí, dítěti zlomí vaz.

„Dceřina kletba“-Dívka po narození zabije své dítě a vytýká matce, že jí nezakázala vztah s chlapcem, který ji opustil.

Ukázka:

U lavice dítě stálo z plna hrdla křičelo.

Bodejť jsi jen trochu málo, ty cikáně, mlčelo!

V poledne v tom okamžení táta přijde z roboty

a mě hasne u vaření, pro tebe, ty zlobo, ty!... a dál to znáte

  

 

inscenace                                   ROMEO A JULIE

Klasické Shakespearovské téma je pro spoustu herců mimořádné. Zvláště, pokud může hrát některou z hlavních rolí. Text jsme museli hodně poupravit, abychom se vlezli časově do pro diváky přijatelné délky inscenace. Koupili jsme jednoduché škrabošky. Vybrali patřičné rukavice a ohákli se do dobových, nebo alespoň dobově přijatelných kostýmů (Verona, období renesance).

Podrobnosti o předloze: Tato inscenace byla vytvořena na základě tragédie Williama Shakespeara „Romeo a Julie“.

Podrobnosti o divadelním textu: Celý text v přímé řeči (k divákům, nebo hovoří postavy mezi sebou- maximálně kvadrialog). Scénář vytvořen i se scénickými poznámkami.

Další podrobnosti: Délka cca. 30 min., Kapuleti-bílá barva, Montekové-černá barva

Zvuk: Hudba je pouštěna na rádiu z CD.

Provedení: Maskové a loutkové divadlo (některé scény jsou s maskami některé s rukavicemi)

Stručně o ději: Kapuleti a Montekové jsou dva rody válčící mezi sebou. Romeo je Montek, Julie je Kapuletová. Zamilují se do sebe. Vše se ale zamotá...

Ukázka:

Ach Romeo, Romeo. Proč jsi jen Romeo? Své jméno zapři, odřekni se otce.

A nebo, nechceš-li, zasvěť se mi a přestanu být Kapuletová.

 

 

inscenace                                 POPELKA                         2008/ 1.6

Popelka je pro všechny notoricky známou pohádkou a my ji pojali dost netradičně, jako ostatně všechno, co děláme. Hupsli jsme do toho po hlavě. Ale některým z nás premiéra i přes dobrou přípravu přinesla trochu nervů. Jedna z vypravěček přišla den před premiérou o hlas. Pokusila jsem se tedy vše, co má vypravěčka vypravovat předvést pantomimicky. Nebýt toho, že druhá ochotná polovička „vypravěčské čety“ vše dovyprávěla za mě, diváci by z pantomimických úseků mnoho nepoznali.

Podrobnosti o předloze: Na námět známé pohádky „Popelka“

Podrobnosti o divadelním textu: Celý text v přímé řeči (k divákům, nebo hovoří postavy mezi sebou). Dvě vypravěčky uvádějí diváky vždy do scény. Scénář vytvořen i se scénickými poznámkami.

Další podrobnosti: Délka cca. 35 min.

Zvuk: Hudba je pouštěna na rádiu z CD.

Provedení: Loutkové představení (v hlavních rolích (tedy všech rolích) záda, nohy nebo ruce)

Stručně o ději: Bylo jednou jedno děvčátko, Popelka jí říkali (takové malé a ušmudlané). Měla nevlastní sestru Doru a nehodnou macechu. Když se jednoho krásného dne vypravila sestra i s maminkou na královský bál, rozhodla se Popelka, i přes zákaz, do společnosti také (holky jsou jak už to bývá zvědavé, od toho jsou to holky). K tomu jí pomohli holoubci a tři oříšky, které dostala darem (od žabky, která všechno ví, mluví a umí kouzlit, což žabky běžně dělají). Princ se do ní na plese zamiloval… A dál to znáte (nebo ne?)  

Ukázka:

 Bylo nebylo.

Ale já myslím, že spíše bylo.

V jedné vesnice žil kupec a ten měl dvě dcery.

Vy sice zatím nevíte který.

Protože v té vesnici žilo kupců vice.

Tenhle všk měl dvě dcery, dcery krasavice.

Jednu nevlastní, kterou yvženil a jednu vlastní, kterou s nebožkou první ženou měl,

jak jmenuje se však skoro zapomněl.

Popelka jí říkali, protože ji macecha neměla ráda.

Zadávala jí těžké úkoly, při kterých se často zamazala

a nikdo si nepovšiml, že děvče strádá.

Naopak druhá dcera Dora macechou byla rozmazlována stále.

Jakto bylo? Dozvíte se dále.

 

OBNOVENÍ INSCENACE KYTICE     24. leden 2010 v 15:30           30. květen 2010 v 15:30

Obnovená inscenaca Kytice. Představení pro všechny od věku pěti let. Tři balady K. J. ERBENA

 

OBNOVENÍ INSCENACE MATÉ    28.11.2010 V 13:40

 Indiánská legenda o tom, jak se čaj Maté dostal do vesnic indiánů

 

 

 

OBNOVENÍ INSCENACE ZLATÉ KVĚTY    5. červen 2011 v 15:30                23. říjen 2011 v 15:30

Premiéra loutkového představení Zlaté květy. Hezká pohádka jak pro děti, tak pro jejich doprovod. Lotukové představení s loutkami typu jawajka. Zkrátka příběh o NMarkétce a Jinřichovi... Přijďte se podívat! Vstupné dobrovolné!!!

 

 

 

INSCENACE VÁNOČNÍ DÁREK (HAPPY THEATRE A BEDRUŇKA, SPOLEČNÉ PŘEDSTAVENÍ)   11. prosinec 2011 v 16:30

Bedruňka a Happy Theatre uvádí krásné vánoční činoherní představení pro malé i větší děti, jejich rodiče i prarodiče a prostě pro všechny, kdo nás chtějí podpořit nebo vidět milé představení (a nebo obojí)... Přijďte se podívat :-) Vstupné dobrovolné

 

inscenace                            VELKÁ ŽRANICE     22. leden 2012 v 16:30

  Komedie plná odhodlaných lidí, divadelních her i filmů. Komedie, která může být i osvětou. Přijďte se podívat! Smích zaručen...

Nevhodné pro předškolní děti. Vstupné dobrovolné

 

inscenace                            PRINCEZNA A DRAK   17. června 2012 v 13:00

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena. Divadlo Happy Theatre a Dominika D. Suchánková

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode